16°C
ANKARA HAVA DURUMU16°C Az Bulutlu
BİZE ULAŞIN Telefon Numarası

Bizden Haberler

agridsyb

Başkan Şahin; Şehirlerin Ekonomik Beklentileri Forumu’nu değerlendirdi

- +

DSYB Başkanı Şahin Şehirlerin Ekonomik Beklentileri Forumu’nu değerlendirdi
AĞRI – Ağrı Damızlık Sığır Yetiştiriciler Merkezi Birliği (DSYB) Yönetim Kurulu Başkanı Nizamettin Şahin Ağrı’da düzenlenen Şehirlerin Ekonomik Beklentileri Forumu’nu değerlendirdi.

Şahin AK Parti Ekonomi İşleri Başkanlığınca İbrahim Çeçen Üniversitesi Konukevi’nde düzenlenen “Şehirlerin Ekonomik Beklentileri Forumu”nun ardından yaptığı açıklamada forumda ‘Ağrı ekonomosi’ ile ilgili şu istekleri sıraladı:

“En önemli ve öncelikli olarak her konuda Ağrı’ya bir ayrımcılık ve müsamaha gösterilmelidir. Demiryolu mutlaka Gürbulak Sınır Kapası’na kadar uzamalı. Sınır ticareti açılmalı.Bölgenin en büyük çimento fabrikası Doğubayazıt’ta yapılıyor. Bürokratik engeller kaldırılmalı. Et ve süt entegre tesisleri yapılmalı. Un ve yem fabrikaları kurulmalı. Pancar üretimi desteklemeli. Diyadin mermer, Karbondioksit ve kuru buz farbirakaları kurulmalı. Organize hayvancılık sahaları acilen gündeme alınmalı. Meralar ve yaylalar ıslah edilmeli. Vatandaş teşvik edilmeli. Bölgede ciddi anlamda ağaçlandırma çalışması yapılmalı. Murat nehri ıslah ve rehabilite edilmeli.”

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.